ayvalik-ortunc

Ayvalıktan Cunda adasına dogru yer alınca cunda içinden cunda adasına kuş bakışı bakan tepeden ilerleyinde Ortunç bölgesine gelirsiniz Ortunç Hotel Club'a gelmeden cadde üzerindeki çöp tenekesinden aracınızla (4x4) olmadan girmeyin iki çam ağacının arasından girebilirsiniz yanlız dikkat edilmesi tek gereken şey aracınızda vinç mutşaka olmalı zira çıkışta toprak sandığınız zemin üzerine çam iğneleri yağmış ve üzerine rüzgarla olıuşan kum ve toz taneleri gelince zemini toprak sanıp çıkmaya çalıştığınızda aracınız patinaja oturacaktır bu durumda özelliklede sentetik halatlı ve en az 30 metrelik bir vinçleme kullanarak çıkmak zorundasınız.

Bu kamp alanında yanınızda mutlaka amonyak (arı sokmalarına karşı kullanmak için yada idrar) bulundurmalısınız kamp yapacağınız yerin hemen hemen hepsinde kayalıklarda arı kolonileri olduğundan dolayı arı sokmalarına alışmalısınız, geceleri kamp yaptığınız alanın taş duvarlarında doğal oyuklardan dolayı geceleri dalgaların kayalara vurmasından dolayı insan konuşmaları sesi çıkartabiliyorlar (panik yapmayın) sadece doğal olay :)

göreceğiniz en sakin sessiz ve denizin dibinin gözüktüğü ender koylardan biridir. Kampa gitmeden önce mutlaka alış verişlerinizi yedekli olarak yapın kamp alanı çevresinde en yakın yiyyecek noktası 20km uzaklıktadır. O kadar viraşlı yollardan sonra bir daha gideceğinizi sanmıyorum. Birde son olarak dikkat edilmesi gereken husus cep telefonunuz çekmeyecektir, benim telefonum çeker diye böbürlenmeyin çekerse karşınızdaki yunan adasından çekeceği için tatil dönüşü kol gibi bir fatura ile karşılaşırsanız ben bunu bir yerden okumuştum dersiniz...

Bu alanda lütfen çöplerinizi ve size ait olmayan hayvanların attıkları çöpleri mutlaka toplayıp kamp alanı dışında yer alan çöp konteynerine atın, mangal ateşinizi mutlaka tam söndürün ve mümkünse yanmış odun veya kömürlerinizi gömün çünkü her yer kuru çam dolu.

Gidilecek Araç Tipi : 4x4 Tam donanımlı